Już 6 października br. na PC we wczesnym dostępie zadebiutuje Priest Simulator, mockumentalna gra akcji z elementami sandboksowej strzelanki i renowatora. Ten osadzony w groteskowo-absurdalnym klimacie tytuł pozwala wcielić się w nietypowego księdza-wampira, który musi zadbać o wiernych i stawić czoła „szatanistom”. W późniejszym czasie Priest Simulator prawdopodobnie trafi też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Grę stworzyło żywieckie studio Asmodev, które ma już na swoim koncie trzy mniejsze tytuły – Infernal Radiation, Ultimate Summer i Priest Simulator: Heavy Duty. Wydawcą jest Ultimate Games S.A.

Priest Simulator to nastawiona na jednoosobową rozgrywkę gra z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, łącząca w sobie bardzo różne gatunki (m.in. FPS, hack’n’slash, mockument, symulator, renowator i sandbox).

W tej nietypowej produkcji gracz wciela się w Orloka, czyli chytrego wampira, który przez przypadek zostaje księdzem we wsi San de Ville. Rozgrywka w Priest Simulator jest mocno zróżnicowana i obejmuje m.in. walkę z „szatanistami”, dbanie o wiernych, a także eksplorację wsi i okolic. W grze nie brakuje też np. odprawiania egzorcyzmów, udzielania sakramentów czy renowacji kościoła. Twórcy przygotowali również ścieżkę dźwiękową z dubbingiem (w wersji polskiej lub angielskiej).

Priest Simulator to lata eksperymentowania i szukania na siebie pomysłu, ale na szczęście zdążyliśmy. Jesteśmy Asmodev i gramy mockumenty” – mówi jeden z twórców gry, Michał Jodłowiec.

W dniu premiery we wczesnym dostępie (Steam Early Access) gra zaoferuje 17 unikalnych misji głównego wątku. W trakcie kolejnych 4-8 miesięcy tytuł ma być znacznie rozbudowany. Studio Asmodev zapowiada nie tylko nowe misje i mechaniki, ale też liczne ulepszenia i dodatkowe wersje językowe.

Gra ukaże się z pełnym głównym wątkiem fabularnym, ale sandboksowa natura projektu daje duże możliwości rozwoju o dodatkowe fabularne zadania poboczne, lokacje i mechaniki. Mamy nadzieję na rozbudowanie gry w tych właśnie aspektach, kierując się przy tym także opiniami graczy” – wyjaśnia jeden z twórców gry, Patryk Bąk.

Premiera gry została poprzedzona wydaniem rok temu bezpłatnego, niezależnego rozdziału o nazwie Priest Simulator: Heavy Duty. Produkcja zebrała „przytłaczająco pozytywne” recenzje – odsetek przychylnych opinii na platformie Steam wynosi obecnie aż 97 proc. (na ok. 600 recenzji).

To bardzo unikalny projekt i nie jest to oczywiście symulator w dosłownym znaczeniu tego słowa. W tej mieszance są też strzelanka, sandbox czy renowator – wszystko w groteskowej i absurdalnej otoczce fabularno-stylistycznej. Jeżeli ktoś jest fanem specyficznego humoru gier w stylu Postal 2, powinien polubić także ten tytuł. Fakt – nie możemy tutaj sikać na ludzi, ale odprawić egzorcyzm już tak” – wskazuje COO Ultimate Games S.A. Rafał Jelonek.

Priest Simulator – główne cechy:

  • życie wiejskiego księdza-wampira;
  • walka z „szatanistami”;
  • groteska i absurd;
  • mockument;
  • niszczenie i strzelanie;
  • eksploracja wielkiej wsi;
  • dbanie o kościół;
  • egzorcyzmy i sakramenty;
  • oryginalny soundtrack (blackmetalowy zespół Gruzja).

Datę premiery gry na PC (Steam Early Access) ustalono na 6 października 2022 r. Jak wskazują twórcy, Priest Simulator być może trafi później również na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

DOSTĘPNE NA

Trailer