Castle Renovator, unikalny symulator średniowiecznego renowatora i budowniczego, debiutuje na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. W grze można przeprowadzać nie tylko renowacje zamków, ale też m.in. budować od podstaw całe kompleksy zamkowe. Datę premiery ustalono na 7 października br. Castle Renovator ma w późniejszym czasie trafić również na Xbox One i Xbox Series X/S.

W ubiegłym roku Castle Renovator – pod nazwą Castle Flipper – został wydany na PC. Grę stworzyło polskie studio Pyramid Games S.A. (m.in. Rover Mechanic Simulator i Occupy Mars: The Game).

Za przygotowanie i wydanie gry na PlayStation 4 odpowiada Ultimate Games S.A. W ramach wstecznej kompatybilności tytuł działa także na PlayStation 5.

W Castle Renovator gracz zostaje renowatorem i budowniczym, a rozgrywka obejmuje zarówno wykonywanie zleceń (np. sprzątanie, naprawianie i urządzanie różnych budowli i zamków), jak i swobodny rozwój własnej osady. Wraz z postępami gracz uzyskuje dostęp do nowych narzędzi i dodatkowych umiejętności.

Twórcy przygotowali łącznie kilkanaście mocno zróżnicowanych lokacji, w tym nie tylko tytułowe zamki, ale też np. dwory, stodoły, pałace i pirackie okręty. Co ważne, Castle Renovator pozwala również na swobodne tworzenie przeróżnych konstrukcji, dzięki czemu gracze mają okazję wykazać się kreatywnością.

Castle Renovator to tytuł zapewniający spokojną i relaksującą rozgrywkę, a jednocześnie są tu także elementy pobudzające kreatywność. Gra oferuje sporo różnych atrakcji. Można bowiem np. budować domy z myślą o wynajmie czy dobierać zwierzęta do zagrody. Tytuł wyróżnia przy tym nie tylko tematyka, ale też duża swoboda w tworzeniu i niszczeniu budowli. Castle Renovator jest w praktyce grą gwarantującą sporo godzin dobrej rozrywki” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Castle Renovator – główne cechy:

  • zamkowe renowacje;
  • różnorodne lokacje i wyzwania;
  • wiele narzędzi do wyboru;
  • budowa zamków i innych obiektów;
  • średniowiecze, barok i renesans.

Datę premiery na PlayStation 4 i PlayStation 5 ustalono na 7 października 2022 r. Castle Renovator ma trafić później również na konsole Xbox One i Xbox Series X/S.

DOSTĘPNE NA

Trailer

Media pack