Ultimate Games – notowany na rynku głównym GPW w Warszawie producent gier i GamePlanet z grupy PlayWay, wspierają nowy trend na rynku edukacyjnym w Polsce. Spółki będą zaangażowane w proces utworzenia klasy o profilu gamingowym. Jest to możliwe dzięki zawartej umowie intencyjnej z Zespołem Szkół Nr 5 w Płocku. Docelowo inicjatywa ta ma na celu efektywne rozwijanie polskiego rynku gamingowego.

Klasa, która ma wystartować wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023, będzie kształcić uczniów liceum w zakresie programowania, level design oraz tworzenia grafik. Celem inicjatywy jest by kierunkowo wykształceni absolwenci mogli w przyszłości współtworzyć polską branżę gamingową. Osoby te będą miały umożliwione zatrudnienie się w spółkach z grupy Ultimate Games i GamePlanet.

– Chcemy, aby młodzież rozwijała umiejętności w tworzeniu nieszablonowych gier, nabywała wiedzę od doświadczonych deweloperów oraz poznawała nowe technologie obecne na rynku gamingowym. Dzięki naszym działaniom uczniowie będą mogli dynamicznie swoje pasje, łącząc przyjemne z pożytecznym, tak aby w przyszłości współtworzyć polski rynek gier  – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.

W Polsce istnieje już kilka klas o profilu e-sportowym. Uczniowie niektórych placówek mają także do dyspozycji specjalne game roomy. Kolejna taka inicjatywa ze strony renomowanych producentów gier ma na celu wieloaspektowe kształcenie młodych ludzi w zakresie gamingu.

– Jesteśmy zainteresowani wspieraniem młodzieży oraz rozwojem ich wiedzy w zakresie gamingu i nowych technologii. Klasa o profilu gamingowym pozwoli na pozyskanie kompleksowej i specjalistycznej wiedzy, co umożliwi w przyszłości zasilenie branży producentów gier w wykwalifikowanych pracowników – wskazuje Mateusz Adamski, prezes GamePlanet SA.