Na PC i Nintendo Switch debiutuje Tales of Mathasia, nowa gra edukacyjna, która łączy w sobie zabawę, przygodę i naukę podstaw matematyki. Jak tłumaczą twórcy, tytuł jest skierowany głównie do dzieci w wieku od 6 do 13 lat i uczy liczenia, dodawania i odejmowania. Datę premiery gry ustalono na 19 października br.

Tales of Mathasia to edukacyjna gra matematyczna, którą stworzyło polskie studio Pancake Games. Wydawcami są 3T Labs i Ultimate Games S.A.

Rozgrywka w Tales of Mathasia opiera się na wykonywaniu zadań związanych z matematyką oraz mini-grach. Misje są proste, a gracz ma odpowiednio dużo czasu na ich ukończenie i może liczyć na odpowiednie wskazówki służące zrozumieniu poszczególnych zasad rządzących matematyką. Grę osadzono w kolorowym świecie Mathasii, która składa się z 4 regionów i jest zamieszkana przez sympatyczne zwierzątka. Pokojowa kraina jest zagrożona przez siły zła. Problemy bajkowego świata może jednak rozwiązać matematyka.

Jak wskazują twórcy, gra jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 13 lat, co zależy też od programów nauczania w poszczególnych krajach i szkołach. Głównym zamiarem jest wsparcie w nauce podstaw matematyki, w tym liczenia, dodawania i odejmowania.

Tales of Mathasia bawi i edukuje. Podstawy matematyki są tutaj osadzone w przyjaznym świecie rodem z bajek, a w rozgrywce rolę nauczycieli pełnią sympatyczne zwierzaki. Gra łączy więc przygodę z nauką, pozwalając zdobyć wiedzę i – co ważne – nie nudzić się przy tym” – mówi Rafał Jelonek, COO Ultimate Games S.A.

W Tales of Mathasia znaleźć można w sumie 16 różnych poziomów, w których gracz pomaga mieszkańcom Mathasii. Tytuł oferuje łącznie kilka godzin zabawy i przygody połączonej z nauką matematyki.

Tales of Mathasia – główne cechy:

  • zabawa połączona z nauką;
  • liczenie, dodawania i odejmowanie;
  • bajkowa kraina;
  • 4 regiony i 16 poziomów;
  • gra edukacyjna dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Datę premiery Tales of Mathasia na PC (Steam) i Nintendo Switch ustalono na 19 października 2023 r.