Na Nintendo Switch debiutują Castle Renovator oraz Lost Dream: Darkness. Pierwsza gra to unikalny symulator średniowiecznego renowatora i budowniczego, a drugi tytuł to relaksujący symulator chodzenia, w którym lis poszukuje utraconego światła. Castle Renovator będzie dostępny od 13 kwietnia, a datę premiery Lost Dream: Darkness ustalono na 14 kwietnia br.

Nowe gry zostały wydane pierwotnie na PC, a za przygotowanie wersji na Nintendo Switch i ich wydanie odpowiada Ultimate Games S.A. Castle Renovator pojawi się w cyfrowej dystrybucji na Nintendo Switch 13 kwietnia, podczas gdy datę premiery Lost Dream: Darkness ustalono na 14 kwietnia 2023 r.

Castle Renovator

Stworzona przez polskie studio Pyramid Games S.A. (m.in. Rover Mechanic Simulator i Occupy Mars: The Game) gra to symulator pozwalający na zostanie średniowiecznym renowatorem i budowniczym. Gracz wykonuje różne zlecenia (m.in. sprzątanie, naprawianie oraz urządzanie budowli), a jednocześnie może niemal dowolnie rozbudowywać własną osadę.

W Castle Renovator znaleźć można w sumie kilkanaście różnych lokacji, wśród których znajdują się zamki, pałace, dwory, stodoły czy nawet okręty pirackie. Wraz z postępami i rozwojem dostępne stają się też kolejne rodzaje narzędzi, a także dodatkowe umiejętności. Twórcy postawili przy tym duży nacisk na opcje umożliwiające graczom swobodne konstruowanie i niszczenie różnych obiektów.

Castle Renovator jest dostępny także na PC (pod nazwą Castle Flipper) oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

GALERIA