Mr. Prepper gotowy na nuklearną apokalipsę na Nintendo Switch

Na Nintendo Switch debiutuje Mr. Prepper, survivalowa gra z elementami craftingu i przygody. Tytuł wyróżnia się m.in. unikalnym systemem budowy podziemnego schronu, który ma pozwolić na przetrwanie nuklearnej apokalipsy. Wcześniej Mr. Prepper został dobrze przyjęty na PC oraz konsolach Xbox i PlayStation. Datę premiery na Nintendo Switch ustalono na 3 czerwca br.

Mr. Prepper to gra stworzona przez polskie studio Rejected Games. W 2021 r. tytuł zadebiutował na PC, by później trafić też na konsole Xbox i PlayStation. Obecnie na platformie Steam gra ma 84 proc. pozytywnych recenzji (na blisko 3 tys. recenzji graczy). Wydawcą gry na konsolach jest Ultimate Games S.A.

Tytuł łączy survival oraz elementy craftingu i przygody. Mr. Prepper oferuje unikalny system budowy podziemnego schronu, a gra wyróżnia się też stylową grafiką, atmosferą nawiązującą do dystopijnych motywów oraz widokiem z boku.

Gracz wciela się w zapobiegliwą postać, która szykuje się na najgorsze. W obliczu wybuchu światowej wojny nuklearnej bohater bierze sprawy we własne ręce i decyduje się na rozpoczęcie walki o przetrwanie.

Stworzony przez Rejected Games tytuł opiera się na mocno zróżnicowanej rozgrywce. Głównym zajęciem jest budowa oraz odpowiednie dostosowanie podziemnego schronu. W czasie trwającej łącznie ok. 20-30 godzin zabawy gracze mogą liczyć m.in. na rozwinięte opcje tworzenia przedmiotów oraz handlu z sąsiadami. Mr. Prepper oferuje też np. eksplorację okolic schronu czy nawet możliwość konstruowania rakiety.

Mr. Prepper wymaga uważności oraz taktycznego zmysłu. To tytuł unikalnie łączący w sobie survival i crafting, a do tego sama tematyka gry jest szczególnie intrygująca” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Mr. Prepper – główne cechy:

  • survival z elementami craftingu i przygody;
  • budowa podziemnego schronu;
  • dystopijna atmosfera i unikalna fabuła;
  • handel, eksploracja, budowa rakiety;
  • 20-30 godzin zabawy.

Datę premiery gry na Nintendo Switch ustalono na 3 czerwca 2022 r.