Electrician Simulator, relaksująca gra pozwalająca na zrobienie kariery w branży elektrycznej, debiutuje 21 września br. na PC. Jak wskazują twórcy, ten unikalny tytuł oferuje zróżnicowaną rozgrywkę, która polega m.in. na wykonywaniu zleceń (np. stworzenie całej instalacji elektrycznej) oraz naprawianiu różnych przedmiotów elektrycznych. W 2023 Electrician Simulator ma pojawić się również na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Electrician Simulator to gra niezależnego Take IT Studio! z Katowic, w skład którego wchodzą m.in. osoby pracujące wcześniej w The Farm 51 przy Chernobylite oraz Chernobyl VR Project. Wydawcami gry są Gaming Factory S.A. oraz Ultimate Games S.A.

W Electrician Simulator gracz wciela się w młodego elektryka, który przejmuje rodzinny biznes. Rozgrywka koncentruje się na wykonywaniu różnorodnych zleceń, w tym głównie misji fabularnych oraz naprawianiu przedmiotów we własnym warsztacie. Twórcy postawili na duże zróżnicowanie – poszczególne zadania polegają np. na naprawie gniazdka, stworzeniu całej instalacji elektrycznej czy przywróceniu do użyteczności określonych przedmiotów (np. gamepady, urządzenia kuchenne i sprzęt audio).

Electrician Simulator to coś całkiem nowego w branży gier. Gra nawiązuje bezpośrednio do prawdziwej pracy elektryków, ale oczywiście – z uwagi na to, że jest to jednak gra mająca zapewnić relaks i dobrą zabawę – pewne elementy są uproszczone. Spory nacisk położyliśmy na realistyczne oświetlenie oraz odpowiednie zróżnicowanie rozgrywki. Ciekawe zlecenia, od drobnych napraw po wymianę całej instalacji elektrycznej w obiekcie, przeplatają się tu z pracą przy stole warsztatowym, gdzie przyjdzie nam naprawiać realistycznie odtworzone przedmioty elektryczne” – mówi COO Take IT Studio!, Dorian Loewe.

Premiera została poprzedzona wydaniem na początku stycznia br. bezpłatnego prologu Electrician Simulator – First Shock, który spotkał się z pozytywnym odbiorem graczy (81 proc. pozytywnych recenzji spośród blisko 1400 opinii). Od tego czasu poszczególne elementy rozgrywki zostały dodatkowo dopracowane i znacznie rozwinięte.

W finalnej wersji Electrician Simulator oferuje m.in. szeroki wachlarz umiejętności i rozbudowane możliwości rozwoju własnego warsztatu. W bieżącej pracy elektryka pomocne będą też różnego typu narzędzia, w tym np. śrubokręty, wykrywacz kabli czy tester napięcia.

To gra jedyna w swoim rodzaju, która w dosyć realistyczny sposób, chociaż z oczywistymi uproszczeniami, podchodzi do pracy elektryków. Co ważne, najprawdopodobniej w 2023 r. Electrician Simulator trafi również na konsole” – wskazuje COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Electrician Simulator – główne cechy:

 • elektryzująca kariera;
 • 30 zróżnicowanych misji fabularnych;
 • naprawa przedmiotów w warsztacie;
 • ponad 50 przedmiotów elektrycznych;
 • szeroki wachlarz umiejętności;
 • wiele użytecznych narzędzi;
 • rozwój własnego warsztatu.

Datę premiery gry na PC (Steam) ustalono na 21 września 2022 r. Wersje na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch zaplanowano na 2023 r.

DOSTĘPNE NA

Trailer

Media pack

Podstawowe informacje:

 • tytuł: Electrician Simulator
 • gatunek: symulacje, rekreacyjne, przygodowe, niezależne
 • producent: Take IT Studio!
 • wydawca: Gaming Factory S.A., Ultimate Games S.A.
 • język: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski brazylijski, rosyjski, turecki, japoński, chiński uproszczony, chiński tradycyjny
 • data premiery: 21.09.2022 r. (PC Steam), 2023 r. (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch)

GALERIA