Na Xbox One i Xbox Series X|S debiutują Castle Renovator oraz Ship Graveyard Simulator. Pierwszy tytuł to unikalny symulator średniowiecznego renowatora i budowniczego, a druga gra pozwala na wcielenie się w robotnika demontującego wraki statków, czyli jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów. Datę premiery Castle Renovator ustalono na 29 listopada, a Ship Graveyard Simulator debiutuje 2 grudnia br.

Castle Renovator i Ship Graveyard Simulator pojawiły się najpierw na PC. Za przygotowanie wersji na konsole Xbox One i wydanie obu tytułów odpowiada Ultimate Games S.A. W ramach wstecznej kompatybilności obie gry działają także na Xbox Series X|S.

CASTLE RENOVATOR

W Castle Renovator gracz wciela się w średniowiecznego renowatora i budowniczego, który wykonuje różne zlecenia związane z naprawą budowli i zamków, a jednocześnie swobodnie rozwija własną osadę. Dzięki postępom w grze można uzyskać dostęp do nowych umiejętności i dodatkowych narzędzi.

W grze stworzonej przez Pyramid Games S.A. gracze dostają do swojej dyspozycji kilkanaście mocno zróżnicowanych lokacji – nie tylko zamki, ale także dwory, pałace czy nawet pirackie okręty. Tytuł pozwala również na tworzenie własnych konstrukcji i budowanie np. domów na wynajem.