Już 25 listopada br. na Xbox One i Xbox Series X|S wydany zostanie Animal Shelter Simulator, unikalna gra pozwalająca na prowadzenie schroniska dla psów i kotów. To tytuł, w którym gracz dba o zwierzaki i szuka dla nich jak najlepszych domów. Rozgrywka obejmuje też dużo dodatkowych aktywności, w tym np. rozbudowę schroniska czy sesje zdjęciowe. Gra zadebiutowała wcześniej na PC, gdzie została pozytywnie przyjęta przez graczy. W I kwartale 2023 r. Animal Shelter Simulator trafi także na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

Animal Shelter Simulator to gra polskiego studia Games Incubator, która w marcu br. zadebiutowała najpierw na PC. Odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam wynosi obecnie 84 proc. (na blisko 1200 recenzji graczy). Za przygotowanie i wydanie gry na Xbox One odpowiada Ultimate Games S.A. W ramach wstecznej kompatybilności tytuł działa także na Xbox Series X|S.

W Animal Shelter Simulator gracz prowadzi i zarządza schroniskiem dla psów i kotów. Głównym celem rozgrywki jest dbanie o podopiecznych i szukanie dla nich jak najlepszych domów. W ramach interakcji z czworonogami można m.in. bawić się z nimi oraz karmić je i leczyć. Jak podkreślają twórcy gry, każdy zwierzak posiada indywidualne cechy, a odpowiednie wskaźniki określają jego stan i samopoczucie.

Naszym celem było kompleksowe ujęcie funkcjonowania schroniska, mając przy tym na uwadze optymalny balans między symulacją a zabawą. Dzięki temu i odpowiedniemu zróżnicowaniu rozgrywki Animal Shelter Simulator to też gra zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników zwierząt” – mówi CEO Games Incubator, Marek Parzyński.

Rozgrywkę wzbogaca cały szereg dodatkowych elementów. Gracz może np. organizować sesje zdjęciowe dla czworonożnych podopiecznych, a jednocześnie musi zadbać o kwestie ekonomiczne. Ważną rolę w Animal Shelter Simulator pełni również tryb budowy, dzięki któremu możliwe jest zaplanowanie układu przestrzeni oraz rozbudowywanie schroniska m.in. o lecznice weterynaryjne i dodatkowe budynki z kojcami.

Po udanej premierze na PC ten wyjątkowy symulator trafia teraz na konsole Xbox. Co ważne, jednocześnie trwają też prace nad wersjami na kolejne konsole, w tym PS4, PS5 i Nintendo Switch. Planujemy wydanie Animal Shelter Simulator na tych platformach już w pierwszych miesiącach 2023 r.” – zapowiada COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Animal Shelter Simulator – główne cechy:

  • prowadzenie i zarządzanie schroniskiem dla zwierząt;
  • uszczęśliwianie czworonożnych przyjaciół;
  • psy i koty;
  • opieka, zabawy i sesje zdjęciowe;
  • rozwój i rozbudowa schroniska.

Datę premiery gry na Xbox One i Xbox Series X|S ustalono na 25 listopada 2022 r. Animal Shelter Simulator trafi w I kw. 2023 r. także na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

KARTA GRY

Trailer

Media pack

GALERIA