Gościem Marcina Wenusa, redaktora naczelnego grupy medialnej Comparic podczas środowego czatu inwestorskiego na żywo będzie Mateusz Zawadzki, prezes spółki gamingowej Ultimate Games S.A., która od 2018 roku notowana jest na GPW.

  • Ultimate Games SA wypracowała 23,4 mln zł szacunkowych przychodów ze sprzedaży w 2021 r.
  • Zapraszamy do zadawania pytań do czatu inwestorskiego w komentarzach do tego artykułu oraz bezpośrednio w serwisie YouTube
  • Start czatu w środę, 30 marca 2022 roku, o godzinie 18:00. Link do transmisji w tym miejscu i bezpośrednio poniżej

Notowana na GPW w Warszawie spółka Ultimate Games S.A. opublikowała do tej pory w styczniu szacunkowe wyniki za 2021 rok. W raportowanym okresie jednostkowe przychody netto ze sprzedaży wyniosły 23,4 mln zł. To wzrost o ok. 50 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 roku. Od stycznia do grudnia 2021 warszawski wydawca i producent gier wideo osiągnął 10 mln zł zysku netto. EBIT wyniósł 7,3 mln zł.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.

źródło: Comparic.pl