W 2022 r. na PC zadebiutuje Priest Simulator, polska gra pozwalająca na zostanie nietypowym księdzem. Już teraz dostępny jest darmowy epizod – Priest Simulator: Heavy Duty. Jak zapowiadają twórcy, w finalnej wersji ten bezkompromisowy tytuł zaoferuje m.in. 100 misji, groteskowo-absurdalny klimat i spektakularne batalie przeciwko szatanistom. Wstępnie planowane są też konwersje na konsole.

Za Priest Simulator odpowiada żywieckie studio Asmodev, które ma już na koncie dwa mniejsze tytuły – Infernal Radiation i Ultimate Summer. Wydawcą jest Ultimate Games S.A.

Priest Simulator to nastawiona na jednoosobową rozgrywkę gra z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, łącząca w sobie m.in. hack’n’slash, FPS, symulator, renowator i sandbox. Gracz wciela się w Orloka – cwanego wampira, który przez przypadek zostaje księdzem we wsi San de Ville.

Produkcja studia Asmodev zaoferuje w sumie 100 różnych misji do wykonania. Twórcy stawiają przy tym na zróżnicowaną rozgrywkę, która obejmie np. zwalczanie szatanistów, dbanie o wiernych czy eksplorację wsi. Tytuł pozwoli także m.in. na udzielanie sakramentów, odprawianie egzorcyzmów i zdobywanie środków na potrzeby kościoła.

Priest Simulator to wzruszająca opowieść o miłości i dobrych ludziach. Bawi i uczy, ale przede wszystkim uczy. Czego? Życia w pokorze, nadziei oraz wstrzemięźliwości od miękkich narkotyków i szatanizmu. Dzięki Priestowi nie pomylisz strachu z cnotliwością ani gniewu z odwagą” – mówi jeden z twórców gry, Michał Jodłowiec.

Już teraz na platformie Steam dostępny jest natomiast bezpłatny epizod – Priest Simulator: Heavy Duty, który daje przedsmak tego, czym finalnie będzie Priest Simulator.

Priest Simulator – główne cechy:

  • życie wiejskiego księdza-wampira;
  • walka z szatanistami;
  • groteskowo-absurdalny klimat;
  • niszczenie i strzelanie;
  • mockument;
  • eksploracja wielkiej wsi;
  • egzorcyzmy i sakramenty;
  • zjawiskowy soundtrack (blackmetalowy zespół Gruzja).

Gra zostanie wydana na PC (Steam) w 2022 r. Priest Simulator będzie dostępny najpierw w formule wczesnego dostępu (Early Access). Wstępnie planowane jest też wydanie tytułu na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Steam

Trailer

Media pack

GALERIA