Po udanej premierze na PC Mr. Prepper trafi także na konsole Xbox. To polska gra survivalowa z elementami craftingu i przygody, w której gracz buduje podziemny schron oraz walczy o przetrwanie. Datę premiery na Xbox One i Xbox Series X/S ustalono na 10 grudnia br. W 2022 r. Mr. Prepper ma zostać wydany również na PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.

Mr. Prepper to gra polskiego studia Rejected Games, która w marcu br. zadebiutowała na PC. Odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam wynosi obecnie 84 proc. (na ponad 2,7 tys. recenzji graczy). Tylko w okresie do końca czerwca br. na PC grę kupiło 164 tys. osób.

Za wydanie gry na Xbox One odpowiada Ultimate Games S.A. W ramach wstecznej kompatybilności tytuł działa także na Xbox Series X/S.

Gracz wciela się w tytułowego Mr. Preppera, człowieka zapobiegliwego i gotowego na najgorsze. W obliczu ryzyka wybuchu totalnej wojny nuklearnej nie pozostaje mu nic innego, jak tylko wziąć sprawy w swoje ręce, rozpocząć przygotowania i po prostu walczyć o przetrwanie.

Mr. Prepper to gra survivalowa z elementami craftingu i przygody, która wyróżnia się unikalnym systemem budowania podziemnego schronu. Stworzony przez Rejected Games tytuł wyróżnia się także widokiem z boku, dystopijną atmosferą oraz intensywną kolorystyką. Twórcy przygotowali szerokie możliwości tworzenia przedmiotów, eksplorowania okolic czy nawet konstruowania rakiety. Całość uzupełnia intrygująca fabuła, w której nie brakuje specyficznego humoru.

Życie preppersa wymaga sprytu, przewidywania, uważności i taktycznego podejścia. Przygotowaliśmy zróżnicowaną i wciągającą rozgrywkę. Schron musi być odpowiednio przygotowany – trzeba go rozbudowywać o nowe pomieszczenia, tworzyć niezbędne przedmioty i instalacje, handlować z sąsiadami, ale też dbać o to, by nasze tajemnice nie wyszły na jaw” – mówi CEO Rejected Games, Maciej Latocha.

Mr. Prepper – główne cechy:

  • survival z elementami craftingu i przygody;
  • budowa podziemnego schronu;
  • dystopijna atmosfera i unikalna fabuła;
  • handel, eksploracja, budowa rakiety;
  • 20-30 godzin zabawy.

Datę premiery Mr. Prepper na Xbox