Informacja prasowa – 20 kwietnia 2020r.

W I kw. 2021 r. na PC wydany zostanie PsyHotel Simulator, gra będąca szalonym miksem gatunkowym – zapowiedziało Ultimate Games S.A. Tytuł połączy w sobie m.in. elementy taktyczno-skradankowe, zarządzanie hotelem oraz czarną komedię. Celem gracza będzie eliminacja psychopatycznych przestępców, którzy zagoszczą w jego ośrodku. Gra zostanie wydana też na Nintendo Switch i prawdopodobnie także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

PsyHotel Simulator to nowy projekt niezależnego polskiego studia RG Crew, które pracuje równocześnie nad horrorem psychologicznym Anthology of Fear. Wydawcą gry będzie Ultimate Games S.A.

Jak tłumaczą twórcy, PsyHotel Simulator to niezwykły projekt – miks wielu różnych gatunków i odwrócenie wielu znanych z branży mechanik. Gracz wcieli się w Szefa, zabójcę działającego na zlecenie, który jednocześnie prowadzi hotel. Tak się składa, że klientami tego ośrodka są najczęściej różne szemrane postaci. Celem gry nie będzie jednak – tak jak w grach z gatunku tycoon – troszczenie się o klientów, ale ich eliminacja.

Szef to taki trochę Hitman, a trochę Dexter Morgan. Z pewnością postać nieszablonowa i nietuzinkowa. Hotel, którym przyjdzie nam zarządzać, będzie czymś całkowicie unikalnym. Wśród naszych inspiracji znajdują się m.in. hotele znane z Lśnienia i filmów o Johnie Wicku, ale także batmanowskie Arkham” – mówi główny programista w RG Crew, Piotr Rycąbel.

W PsyHotel Simulator gracz zajmie się zarządzaniem hotelem oraz wykonywaniem zleceń polegających na likwidacji określonych gości. Twórcy wskazują, że przed samą akcją najlepiej będzie poznać przeszłość oraz przyzwyczajenia celu, a następnie dokładnie zaplanować likwidację konkretnego przestępcy.

W naszej grze zapewnimy sporo swobody. Będzie można likwidować cele niemal w sposób otwarty, ale równie dobrze można przecież zastawić wyrafinowaną pułapkę czy upozorować nieszczęśliwy wypadek. Nie zabraknie także m.in. prostego craftingu oraz szerokich możliwości rozbudowywania i unowocześniania naszego szalonego hotelu” – dodaje Piotr Rycąbel.

Poza głównym trybem kariery, twórcy umożliwią też rozgrywanie pojedynczych misji (bez elementów rozwijania hotelu).

Premierę gry na PC (Steam) zaplanowano na I kw. 2021 r. Tytuł ma trafić także na Nintendo Switch, a wydawca nie wyklucza, że gra pojawi się też na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X.

PsyHotel Simulator – główne cechy:

  • hotel pełen psychopatycznych przestępców;
  • szalony miks gatunkowy;
  • zróżnicowana rozgrywka;
  • zmyślne pułapki i upozorowane wypadki;
  • czarna komedia;
  • crafting i zarządzanie hotelem;
  • tryby kariery i casual.