Informacja prasowa - 16 kwietnia 2020r.

Ultimate Games S.A. przedstawiło trailer oraz pierwsze informacje   nt. gry Pope Simulator. Produkcja ta pozwoli na wcielenie się w papieża i ma wyróżniać się realizmem oraz dużym przywiązaniem do polityczno-strategicznych elementów. Jak wyjaśnia polska firma, prace nad nowym symulatorem znajdują się obecnie jeszcze na bardzo wczesnym etapie.

Pope Simulator pozwoli graczom stanąć na czele największej instytucji religijnej na świecie, czyli Kościoła katolickiego. Nowy tytuł w portfolio wydawniczym Ultimate Games S.A. ma być realistyczną grą o polityczno-strategicznym charakterze.

Prace nad grą są na mocno wstępnym etapie, a pierwszy trailer ma charakter raczej poglądowy. Z pewnością jednak Pope Simulator to unikalny projekt prezentujący poważne podejście do tematu oraz mający dać graczom sporo swobody i duże możliwości wprowadzania w wirtualnym świecie własnej wizji papieskiej działalności” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Jak wynika ze wstępnych informacji przedstawionych przez Ultimate Games S.A., w grze można będzie zmierzyć się z szeroko pojętymi problemami współczesnego świata. Rozgrywka ma oferować m.in. duże możliwości wpływu na losy świata, prowadzenie działalności ewangelizacyjnej czy pielgrzymowanie.

Papież nie ma za sobą siły militarnej czy gospodarczej, ale dysponuje innymi możliwościami wpływu na świat, co było widoczne chociażby w latach 80. XX wieku, gdy upadał system komunistyczny w Polsce. Nasza koncepcja zakłada umożliwienie korzystania m.in. właśnie z tzw. soft power, a co za tym idzie – wpływanie na losy świata i ingerowanie w politykę międzynarodową. Wszystko to oczywiście zgodnie z przyjętą przez gracza wizją” – tłumaczy Mateusz Zawadzki.

Ultimate Games S.A. na razie nie wskazało przewidywanej daty premiery oraz tego, czy gra może trafić tylko na PC czy także na inne platformy.

Pope Simulator – główne cechy:

  • wpływanie na losy świata;
  • korzystanie z soft power;
  • pielgrzymowanie po świecie;
  • pomaganie i wspieranie ludzkości;
  • zarządzanie strategiczne wpływami Watykanu;
  • walka o pokój na świecie;
  • działalność ewangelizacyjna.