Bestsellerowy Ultimate Fishing Simulator doczekał się nowego dodatku – Florida DLC. Fani wędkarstwa mogą teraz sprawdzić unikalne łowisko zlokalizowane w okolicy Dry Tortugas. Jak zaznacza Ultimate Games S.A., dodatek koncentruje się na wędkarstwie morskim i oferuje aż 11 nowych gatunków ryb. Dzięki Florida DLC gracze mogą zapolować m.in. na żarłacza tygrysiego, tuńczyka czarnopłetwego, żarłacza czarnopłetwego i chromę. Datę premiery nowego DLC ustalono na 21 grudnia br.

Ultimate Fishing Simulator to jedna z najpopularniejszych gier wędkarskich ostatnich lat oraz najlepiej oceniany w swojej kategorii symulator. Tytuł ma 90 proc. pozytywnych recenzji (na ponad 6,1 tys. opinii graczy na platformie Steam) oraz wskaźnik Metascore na poziomie 70/100). Gra jest dostępna na PC także w wersji VR. Ultimate Fishing Simulator został wydany również na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

Florida DLC to już dwunasty dodatek do wydanego w 2018 r. Ultimate Fishing Simulator. DLC będzie na razie dostępne wyłącznie na PC (Steam).

Dodatek zabiera graczy do amerykańskiego stanu Floryda, gdzie zlokalizowany jest park narodowy Dry Tortugas. Nowa lokalizacja oferuje unikalne i tętniące życiem łowisko, wypełnione rybami oraz rafami koralowymi. Jak wskazują twórcy, w katalogu dostępnych ryb znalazły się m.in. żarłacz tygrysi, kulbak czerwony, tuńczyk żółtopłetwy, tarpon atlantycki, granik itaraja czy lucjan trujący.

Przygotowaliśmy dla graczy unikalne łowisko, wzorowane na rejonach Florida Keys oraz parku Dry Tortugas. To świetna lokalizacja dla miłośników wędkarstwa morskiego, którzy lubią łowić „ładne” ryby lub zmierzyć się z żarłaczem tygrysim. Specjalnie z myślą o tym DLC przygotowaliśmy 12 nowych, realistycznych modeli, a mapa – jako pierwsza w historii UFS – posiada dno morskie odwzorowane na danych wysokościowych (batymetrycznych), pokryte rafą koralową!”” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

W planach wydawniczych Ultimate Games S.A. znajdują się też kolejne 4 dodatki do Ultimate Fishing Simulator (Bow & Trident, Australia, Italy oraz Alaska), które zostaną wydane w przyszłości.

Ultimate Fishing Simulator – Florida DLC – główne cechy:

  • unikalne łowisko w Dry Tortugas na Florydzie;
  • wędkarstwo morskie;
  • 16 realistycznych gatunków ryb;
  • rafy koralowe i głębiny;
  • trolling oraz łowienie z brzegu.

Datę premiery Florida DLC na PC (Steam) ustalono na 21 grudnia 2023 r.

KARTA GRY

Trailer

Media pack