Już 4 października br. Anthology of Fear, unikalny horror psychologiczny opowiadający historię tajemniczego zaginięcia, zostanie wydany na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S. Jak wskazują twórcy, tytuł wyróżnia się niejednoznaczną rzeczywistością i wielowymiarowym strachem. Wcześniej Anthology of Fear pojawiło się na PC i Nintendo Switch, a na 2023 r. planowana jest też premiera na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Za stworzenie Anthology of Fear odpowiadają OhDeer Studio oraz 100 GAMES. Wydawcą gry na Xbox One jest Ultimate Games S.A. Dzięki wstecznej kompatybilności tytuł działa również na Xbox Series X|S. Gra w wersji na PC została wcześniej pozytywnie przyjęta przez graczy – obecnie odsetek pozytywnych recenzji graczy na platformie Steam sięga 72 proc. Na samej platformie YouTube nagrania z rozgrywką z Anthology of Fear mają ponad 5 mln wyświetleń.

Anthology of Fear to unikalny horror psychologiczny z rozgrywką ukazaną z pierwszoosobowej perspektywy oraz stylową oprawą audiowizualną. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek oraz inwestygacji.

Horror opowiada historię zaginięcia Nathana i obejmuje też wiele wątków pobocznych, które są ściśle powiązane z tajemniczym zniknięciem. Historię poznajemy m.in. z perspektywy poszukującego go brata, Ethana. Bohater prowadzi jednoosobowe śledztwo i szuka prawdy, choć nie jest to proste i prowadzi do konfrontacji z tym, co wydaje się surrealistyczne i trudne do zrozumienia.

Anthology of Fear to horror z liniową historią, w którym nie brakuje paranormalnych i tragicznych doświadczeń, poczucia zaszczucia i okropności czyhających w zakamarkach ludzkiej podświadomości. Napięcie i duszną atmosferę wzmacnia tutaj zarówno sugestywna oprawa graficzna, jak i udźwiękowienie odpowiednio dopasowane do sytuacji. To też gra dotykająca problematyki silnych zaburzeń psychicznych, w czym nawiązuje do realnego świata” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Tytuł składa się z kilku rozdziałów, a rozgrywkę wzbogaca przedstawienie historii z perspektywy kilku różnych postaci. Jak podkreślają twórcy, ukończenie gry zajmuje średnio od 2,5 do 4,5 godzin.

Anthology of Fear – główne cechy:

  • unikalna historia;
  • psychologiczny horror;
  • wielowymiarowy strach;
  • niejednoznaczna rzeczywistość;
  • stylowa oprawa audiowizualna.

Datę premiery Anthology of Fear na Xbox One i Xbox Series X|S ustalono na 4 października 2023 r. Jeszcze w 2023 r. horror ma trafić też na PlayStation 4 i PlayStation 5.