Na PC jest już dostępne bezpłatne demo Professional Fishing 2, czyli nowej odsłony popularnej gry wędkarskiej. Demo daje dostęp do regionu z leśnym jeziorem oraz części możliwości, jakie gra zaoferuje na premierę we wrześniu br. Professional Fishing 2 zostanie wydane w trybie wczesnego dostępu. W 2024 r. tytuł trafić ma też na konsole PlayStation i Xbox.

Za nową grą wędkarską stoi polskie studio MasterCode. Wydawcą jest Ultimate Games S.A. Pierwsza odsłona zadebiutowała w 2018 r. jako tytuł free-to-play i zebrała pozytywne oceny graczy (76 proc. pozytywnych opinii na ponad 3200 recenzji na platformie Steam). Nowa część będzie płatna.

Professional Fishing 2 to realistyczna gra wędkarska, która oferuje zarówno tryby gry single-, jak i multiplayer. Studio MasterCode zapowiada m.in. obszerne łowiska, zróżnicowane zadania, widok FPP lub TPP do wyboru, a nawet elementy survivalu i łowiectwa.

Od 12 lipca br. na platformie Steam dostępne jest bezpłatne demo Professional Fishing 2. Graczom oddano do dyspozycji lokację Forest Lake, która jest częścią większej mapy położonej w Europie Środkowo-Wschodniej. Dostępne łowisko to sporej wielkości jezioro w środku lasu. Demo Professional Fishing 2 oferuje część z planowanych mechanik, zadań oraz sprzętu wędkarskiego, co daje przedsmak pełnej wersji. W katalogu ryb, które można złowić w jeziorze, znajdują się m.in. płoć, okoń pospolity, ukleja, karaś, leszcz czy szczupak.

W nowym demie udostępniono tryb gry dla pojedynczego gracza, uzupełniony o pewne elementy sieciowe (m.in. informacje o innych graczach i ich wędkarskich osiągnięciach). Co ważne, wersja demo nie jest limitowana czasowo.

W Professional Fishing 2 to gracz decyduje, czy np. bardziej odpowiada mu widok z kamery pierwszo- czy może jednak trzecioosobowej. Wyraźnie rozbudowane zostaną też tryby gry wieloosobowej, przy czym także gracze preferujący grę w pojedynkę znajdą tutaj odpowiednio wiele wyzwań i atrakcji, które zagwarantują wiele godzin dobrej i relaksującej zabawy” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Professional Fishing 2 – główne cechy:

  • realistyczna gra wędkarska;
  • zróżnicowane tryby gry single- i multiplayer;
  • pierwszo- i trzecioosobowy widok kamery;
  • obszerne łowiska i wiele gatunków ryb;
  • szeroki wybór sprzętu wędkarskiego;
  • różne metody łowienia;
  • elementy survivalu i łowiectwa.

Datę premiery Professional Fishing 2 na PC (Steam) zaplanowano na wrzesień 2023 r. Tytuł zostanie wydany w trybie wczesnego dostępu, który potrwa kilka miesięcy. Najprawdopodobniej w 2024 r. gra trafi także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.