Od 3 marca br. na PlayStation 4 i PlayStation 5 dostępny będzie Animal Shelter Simulator, jedyna w swoim rodzaju gra, w której gracz prowadzi schronisko dla psów i kotów. To tytuł, gdzie trzeba zadbać nie tylko o zwierzaki, ale i o różne sprawy związane ze schroniskiem. Wcześniej Animal Shelter Simulator pojawił się na PC i konsolach Xbox. W I połowie 2023 r. gra trafi też na Nintendo Switch.

Animal Shelter Simulator to gra polskiego studia Games Incubator, która w marcu 2022 r. zadebiutowała najpierw na PC. Odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam wynosi obecnie 84 proc. (na ponad 1500 recenzji graczy). Symulator trafił później też na Xbox One i Xbox Series X|S.

Za przygotowanie i wydanie gry na PlayStation 4 odpowiada Ultimate Games S.A. W ramach wstecznej kompatybilności tytuł działa również na PlayStation 5.

Rozgrywka w Animal Shelter Simulator obejmuje różne aktywności związane z prowadzeniem i zarządzaniem schroniskiem dla psów i kotów. Głównym celem jest dbanie o czworonożnych podopiecznych oraz szukanie dla nich jak najlepszych domów. Twórcy przygotowali system, w ramach którego każdy ze zwierzaków ma swoje indywidualne cechy, a szczegółowe wskaźniki określają ich stan i samopoczucie.

Ten unikalny symulator, stworzony z myślą o młodszych i starszych miłośnikach zwierząt, w szeroki sposób traktuje prowadzenie schroniska, łącząc w odpowiednich proporcjach symulację i zabawę. Z jednej strony można tu np. bawić się ze zwierzakami i leczyć je, a z drugiej – trzeba również zadbać o sprawy ekonomiczne związane z działalnością schroniska” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

W Animal Shelter Simulator gracze znajdą m.in. tryb budowy, który pozwala na planowanie przestrzeni oraz rozbudowę schroniska o kolejne budynki i elementy. Symulator wymaga także zadbania o finanse schroniska, a w luźniejszej chwili gracz może np. zorganizować sesje zdjęciowe dla swoich czworonożnych podopiecznych.

Animal Shelter Simulator – główne cechy:

  • prowadzenie i zarządzanie schroniskiem dla zwierząt;
  • uszczęśliwianie czworonożnych przyjaciół;
  • psy i koty;
  • opieka, zabawy i sesje zdjęciowe;
  • rozwój i rozbudowa schroniska.

Datę premiery Animal Shelter Simulator na PlayStation 4 i PlayStation 5 zaplanowano na 3 marca 2023 r. W I połowie roku gra zostanie wydana także na Nintendo Switch.

KARTA GRY

Trailer

Media pack