Na Nintendo Switch debiutują Animal Shelter Simulator oraz Road Builder. Pierwszy z tytułów pozwala na prowadzenie i zarządzanie schroniskiem dla psów i kotów, a drugi tytuł to gra logiczna oparta na tworzeniu systemu drogowego i szukaniu optymalnego przepływu ruchu. Animal Shelter Simulator i Road Builder zostaną wydane na Nintendo Switch odpowiednio 21 i 22 kwietnia br.

Obie gry zostały wydane najpierw na PC. Za przygotowanie wersji na Nintendo Switch i ich wydanie odpowiada Ultimate Games S.A. Datę premiery Animal Shelter Simulator ustalono na 21 kwietnia, a Road Builder zadebiutuje 22 kwietnia 2023 r.

Animal Shelter Simulator

Gra polskiego studia Games Incubator to jedyny w swoim rodzaju tytuł, w którym można prowadzić schronisko dla psów i kotów. W Animal Shelter Simulator gracz zajmuje się różnymi aktywnościami związanymi z zarządzaniem schroniskiem, dbaniem o czworonożnych podopiecznych oraz szukaniem dla nich jak najlepszych domów.

Symulator oferuje też m.in. tryb budowy, dzięki któremu można planować przestrzeń i rozbudowywać schronisko o dodatkowe budynki i elementy. Ważną rolę w Animal Shelter Simulator pełnią też kwestie ekonomiczne oraz aktywności związane z zabawą czy leczeniem zwierzaków. Co ważne, każdy podopieczny posiada swoje indywidualne cechy, a szczegółowe wskaźniki określają jego samopoczucie i stan.

Animal Shelter Simulator jest dostępny także na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

GALERIA

Road Builder

Road Builder to gra logiczna stworzona przez polskie studio MS Games, które jest znane m.in. ze strzelanki Land of War – The Beginning. Rozgrywka opiera się na systemie tworzenia dróg oraz zarządzania przepływem ruchu. Celem gracza jest połączenie wybranych dróg i stworzenie odpowiedniej struktury skrzyżowań i węzłów komunikacyjnych, by ruch był jak najbardziej płynny, a cały system maksymalnie efektywny.

W Road Builder gracze znajdą w sumie ponad 45 poziomów do ukończenia, a każdy z nich można przejść na różne sposoby. Twórcy przygotowali wiele odmiennych typów i wariacji dróg, skrzyżowań i sygnalizacji świetlnej, dzięki czemu każda rozgrywka nabiera unikalnego charakteru.

Road Builder jest dostępny także na PC.

GALERIA