Ultimate Games podpisało umowę z Frozen District Sp. z o.o., na mocy której Ultimate Games wykona port i wyda pierwszy dodatek – Garden DLC – w formie osobnego produktu, na konsolę Nintendo Switch, do jednego z najpopularniejszych symulatorów ostatnich lat – House Flipper. Nowy projekt trafi na konsolę Nintendo Switch. Zarząd Ultimate Games liczy na jego sukces sprzedażowy. Podstawowa wersja gry na Nintendo Switch, od samego początku zdobywa zainteresowanie graczy. Aktualnie jej sprzedaż wynosi ponad 172 tys. egz.

– Z satysfakcją informuję, że podpisaliśmy umowę z Frozen District, na przygotowanie portu i wydanie najnowszego projektu do House Flippera. House Flipper Garden DLC to nie tylko pierwszy projekt wzbogacający i rozbudowujący popularną produkcję z rodzimego rynku, ale i odrębny, samodzielny tytuł, wchodzący w skład tego dobrze znanego uniwersum. Liczymy, że sukces podstawowej wersji gry, zarówno w wersji na PC, jak i Nintendo Switch, wpłynie na dobrą sprzedaż najnowszego projektu, przy którym będziemy mieli okazję pracować – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.

Podstawowa wersja gry House Flipper swoją premierę na Steam miała w maju 2018 roku. Obecnie tytuł ten to jedna z najpopularniejszych propozycji na rynku gier w Polce. Ta oryginalna produkcja to połączenie symulatora budowania i remontów domów. Pierwotny tytuł, opracowany przez studio Empyrean, pozwala graczom wcielić się w przedsiębiorcę kupującego mieszkania wymagające remontu.

Dwa lata później, 12 czerwca 2020, gra trafiła na japońską konsolę Nintendo Switch. Produkcja zadebiutowała w USA, Kanadzie, Meksyku, Europie, Australii i Nowej Zelandii.

–  Jedną z najpopularniejszych gier w e-sklepie Nintendo w 2021 roku była produkcja House Flipper, za wydanie której także odpowiedzialny był nasz zespół. Konsolowa wersja gry od samego początku zdobywa rzeszę fanów, co potwierdzają jej najnowsze dane sprzedażowe. W półtora roku od premiery produkt trafił już do ponad 172 tys. odbiorców. Tak jak wspomniałem, liczymy na podobny sukces przy House Flipper Garden DLC, co powinno pozytywnie przełożyć się także na przyszłe wyniki finansowe Ultimate Games – dodaje Mateusz Zawadzki.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. Niedawno Spółka opublikowała szacunkowe wyniki za 2021 rok. W raportowanym okresie jednostkowe przychody netto ze sprzedaży wyniosły 23,4 mln zł. To wzrost o ok. 50 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 roku. Od stycznia do grudnia 2021 Studio osiągnęło 10 mln zł zysku netto. EBIT wyniósł 7,3 mln zł. Na koniec grudnia, na koncie Spółki znajdowało się 14 mln zł.

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/942290/House_Flipper__Garden_DLC/?l=polish

Przygotowane przez InnerValue