Aquarist, relaksująca gra pozwalająca na prowadzenie sklepu akwarystycznego, trafia również na Nintendo Switch. Tytuł oferuje szerokie możliwości tworzenia akwariów i zarządzania takimi ekosystemami. Wcześniej Aquarist został dobrze przyjęty na PC. Datę premiery na konsoli Nintendo ustalono na 10 października br., a w późniejszym czasie gra ma trafić także na konsole Xbox One i Xbox Series X/S.

Za Aquarist odpowiada polskie studio FreeMind S.A. W marcu 2022 r. gra zadebiutowała na PC i zebrała przychylne opinie graczy. Tytuł ma obecnie 80 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam (na ponad 200 recenzji). Wersję na Nintendo Switch przygotowało Ultimate Games S.A., które jest też wydawcą gry na konsolach.

Aquarist pozwala na wcielenie się w właściciela sklepu akwarystycznego. Rozgrywka obejmuje cały szereg elementów związanych z taką działalnością i akwariami. Możliwe jest więc m.in. tworzenie, odnawianie, zarządzanie i obserwowanie akwariów, a jednocześnie gracz dostaje do wykonania różnorodne zlecenia.

Postępy w grze pozwalają na dalszy rozwój, w tym m.in. kupowanie nowych gatunków rybek i roślin, a także elementów wyposażenia. Co ważne, twórcy oddali w ręce graczy dużo różnych gatunków rybek i roślin słodkowodnych.

Aquarist to spokojna i relaksująca gra, która jest skierowana nie tylko do fanów akwarystyki. Tytuł wyróżnia się całkiem sporym realizmem i przywiązaniem do detali. Jeśli np. tworzymy określony ekosystem, to trzeba pamiętać, by całość była dobrze zbilansowana, a warunki odpowiadały konkretnym typom rybek” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Aquarist – główne cechy:

  • prowadzenie sklepu akwarystycznego;
  • tworzenie i dbanie o akwaria;
  • wiele gatunków ryb i roślin;
  • ciekawe zlecenia i zadania;
  • spokojna i relaksująca rozgrywka.

Datę premiery gry w cyfrowej dystrybucji na Nintendo Switch ustalono na 10 października 2022 r. W późniejszym czasie Aquarist ma trafić także na konsole Xbox One i Xbox Series X/S.

DOSTĘPNE W

Trailer