27 czerwca 2022 – Ultimate Games S.A. wydawca tytułu zawiadamia, że premiera The Dealer Simulator na Nintendo Switch nie jest obecnie znana, a co z tym związane nie odbędzie się w czerwcu br., co jest spowodowane trwającymi ustaleniami wszystkich partnerów biorących udział w wydaniu gry.

The Dealer Simulator to port przebojowego Drug Dealer Simulator z portfolio Movie Games produkowany i wydawany przez licencjobiorcę – Ultimate Games. Ultimata Games to producent i dytrybutor ​​gry na komputery (PC oraz MAC), gry mobilne (Andorid oraz iOS) oraz gry na konsole (Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One).

Drug Dealer Simulator to, obok Gas Station Simulator, największy hit z katalogu Movie Games, zawierającego także gry przygodowe (seria Lust), strategie (nadchodzący Fire Commander) czy symulatory (MythBusters: The Game czy oczekiwany symulator truckerskiego życia Alaskan Truck Simulator).

Najważniejszą grą Ultimate Games jest Ultimate Fishing Simulator (produkcja własna) oraz porty wielu znanych gier na konsole m.in. Thief Symulator, Cooking Simulator czy House Flipper.


O Ultimate Games

Emitent prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na różne platformy, tj. gry na komputery (PC oraz MAC), gry mobilne (Andorid oraz iOS) oraz gry na konsole (Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One). W 2016 roku Spółka pozyskała znaczącego inwestora spółkę PlayWay S.A., wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych w Polsce, notowanego na GPW.

Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Model prowadzonej działalności opiera się na produkcji i dystrybucji dużej ilości, niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie.


O Movie Games

Movie Games to wywodzący się z Polski globalny wydawca gier wideo, notowany na NewConnect. Spółka została założona przez fanów gier z doświadczeniem w branżach finansów, gamingu i mediów. Łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak Maciej Miąsik, kluczowy developer gry Wiedźmin; David Jaffe, twórca God of War, oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów. Portfolio Movie Games zawiera gry przygodowe (Lust for Darkness, Lust from Beyond, Lust from Beyond: M Edition), symulatory (Drug Dealer Simulator, Gas Station Simulator, MythBusters: The Game i Alaskan Truck Simulator), a także strategie, czy city buildery. W roku 2021 Movie Games, wspólnie ze studiem produkcji, postprodukcji i efektów specjalnych Platige Image, założyło Image Games, studio developerskie indie premium skupiające się na grach role-playing klasy indie AA.