W 2022 r. na PC zadebiutuje Thief Simulator 2, nowa odsłona bestsellerowego miksu skradanki, gry przygodowej i symulatora. Twórcy zapowiadają wiele ulepszeń i nowych możliwości, a gra zaoferuje m.in. aż 3 mocno zróżnicowane lokacje z licznymi obiektami i celami. Thief Simulator 2 w 2023 r. ma trafić także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Nad nową częścią gry pracuje polskie studio MrCiastku, a wydawcą będzie Ultimate Games S.A.

Pierwszy Thief Simulator zadebiutował w 2018 r. i spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem graczy (85 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam). Do tej pory na PC i konsolach gra znalazła już ponad 1,6 mln nabywców.

Thief Simulator 2 to unikalna mieszanka skradanki, gry przygodowej i symulatora, w której gracze mają okazję zrobić karierę w bardzo nietypowej i nikczemnej branży. W tym symulatorze z perspektywy pierwszej osoby (FPP) gracze będą mogli spróbować swoich sił w licznych łupieżczych wyzwaniach, zaczynając od zwykłych domów, by pod koniec na cel wziąć banki oraz inne bardzo dobrze chronione obiekty. Rozgrywka opierać będzie się głównie na obserwacji, planowaniu, przemyślanym działaniu, zacieraniu śladów i puszczaniu w obrót przywłaszczonych rzeczy.

W Thief Simulator 2 udoskonalimy najlepsze elementy i rozwiązania znane z pierwszej części, a jednocześnie zaproponujemy graczom cały pakiet nowych możliwości. Nie zabraknie nowych celów, umiejętności i wyzwań” – zapowiada COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Twórcy szykują aż trzy mocno rozbudowane i różniące się od siebie lokacje, w których na obrabowanie czekać będą nie tylko domy, ale także restauracje, banki czy inne specjalne miejsca. W przerwach od napadów gracze będą mogli wziąć na cel także samochody – od tych przeciętnych po sportowe i luksusowe pojazdy. Zdobyte doświadczenie i dobra posłużą do dalszego rozwoju kariery.

Nowa odsłona będzie większa, lepsza, ładniejsza i jeszcze bardziej emocjonująca. Z bardzo dużą uwagę podchodzimy do głosów społeczności zebranej wokół gry. Przygotowujemy też wiele niespodzianek, które powinny pozytywnie zaskoczyć graczy lubiących poprzednią część. W efekcie Thief Simulator 2 zaoferuje wszystko to, co podobało się graczom, i wiele więcej” – dodaje Rafał Jelonek.

Thief Simulator 2 – główne cechy:

  • nowa odsłona bestsellerowego symulatora;
  • liczne ulepszenia i nowości;
  • trzy mocno zróżnicowane lokacje;
  • rozbudowany system rozwoju umiejętności;
  • wiele typów sprzętu – od łomu po nowe technologie.

Thief Simulator 2 zadebiutuje w 2022 r. najpierw na PC (Steam). Na 2023 r. planowane jest wydanie gry na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Thief Simulator 2 (Steam): https://ult.ink/TS2

Thief Simulator 2 – Official Announcement Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=PzAKBZy5PnM

Media pack: https://ultimate-games.com/press/?dir=Thief%20Simulator%202