Już 28 marca br. na Nintendo Switch pojawi się Gallic Wars: Battle Simulator, taktyczna gra strategiczna z elementami roguelike. Tytuł pozwala na poprowadzenie walecznych Galów przeciw starożytnemu Rzymowi. Gallic Wars: Battle Simulator oferuje m.in. dynamiczną rozgrywkę oraz fizykę szmacianej lalki. Wcześniej gra została wydana na PC, a później trafi na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Gallic Wars: Battle Simulator to gra niezależnego polskiego studia MadGamesmith, które tworzyło wcześniej m.in. dwie części platformówki Bouncy Bob. Wydawcą na Nintendo Switch jest Ultimate Games S.A.

Tytuł łączy w sobie taktyczno-strategiczną rozgrywkę z elementami roguelike. Gracz dowodzi walecznymi Galami, a jego celem jest podbicie starożytnego Rzymu. Tytuł wyróżnia się m.in. dynamiczną rozgrywką, szaloną fizyką szmacianej lalki, oprawą graficzną inspirowaną komiksami o Asteriksie i wymagającym poziomem trudności.

W Gallic Wars: Battle Simulator gracze mogą liczyć na niestandardowe wyzwania taktyczne, dosyć wyśrubowany poziom trudności i całkiem sporą dawkę szaleństwa. Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to jedną z głównych inspiracji był styl Alberta Uderzo, kojarzonego m.in. z kultową już serią komiksów o Asteriksie” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Rozgrywka polega głównie na odpowiednim rozmieszczaniu jednostek i zaplanowaniu ich działań, a potem obserwowaniu starć oraz używaniu w ich trakcie czarów. Gracze mogą korzystać z mocno zróżnicowanych jednostek, które wyposażone są m.in. w miecze, włócznie czy łuki. W czasie bitew można też np. stawiać pułapki, rzucać czary i używać katapult.

Data premiery: 28.03.2021 r. (Nintendo Switch), 30.10.2020 r. (PC – Steam), 2021/2022 r. (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S)

Gallic Wars: Battle Simulator (Nintendo eShop):

https://www.nintendo.com/games/detail/gallic-wars-battle-simulator-switch/

Gallic Wars: Battle Simulator (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1067760/Gallic_Wars_Battle_Simulator/