Od 18 października br. na PC dostępne będzie Farming Life, nowa gra rolnicza łącząca symulację farmy, strategię ekonomiczną i elementy gier typu builder. W tym „farmerskim SimCity” twórcy postawili na zróżnicowaną i relaksującą rozgrywkę. W 2022 r. tytuł ma trafić też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Farming Life to nastawiona na jednoosobową rozgrywkę relaksująca gra farmerska z grafiką w rzucie izometrycznym. Twórcy połączyli elementy symulatora farmy, strategii ekonomicznej (manager/tycoon) oraz gier typu builder. Celem gracza jest odbudowa świetności rodzinnej farmy, a tytuł daje przy tym bardzo wiele swobody w prowadzeniu gospodarstwa. To od gracza zależy m.in. to, w jakim kierunku poprowadzi farmę, w co będzie inwestować czy też jakie gałęzie produkcji potraktuje priorytetowo.

Prace nad Farming Life trwały od blisko 3 lat, a rozgrywka jest tutaj z założenia spokojna i nastawiona na relaks, dlatego zdecydowaliśmy się na uproszczenie części elementów farmerskiego życia. Poszczególne opcje dotyczące rolnictwa i hodowli są odpowiednio zróżnicowane. Gracze otrzymują do tego dużo swobody w gospodarowaniu i decydowaniu, co pozwala na tworzenie całkowicie unikalnych farm, zgodnych z wizją i pomysłami gracza” – mówi CEO Pyramid Games S.A., Jacek Wyszyński.

W Farming Life nie zabraknie wydarzeń losowych. Na farmerskie życie wpływają również elementy, takie jak np. ponadprzeciętne opady deszczu czy lis polujący na hodowane w gospodarstwie zwierzęta. Twórcy przygotowali ponadto m.in. dodatkowe zadania wykonywane dla burmistrza czy innych mieszkańców, a także elementy konkurowania z innymi farmami.

Farming Life oferuje wiele zróżnicowanych możliwości. Planowanie przestrzenne naszej farmy, inwestowanie w budynki i sprzęt, sadzenie warzyw, owoców i zbóż, hodowla zwierząt czy zatrudnianie i zarządzenie pracownikami. To przykłady tego, co czeka na graczy. Ogólnie Farming Life jest też w pewnej mierze grą przypominającą SimCity, choć – zamiast miasta – koncentrujemy się oczywiście na farmie. Ten tytuł powinien przypaść do gustu również graczom lubiącym produkcje w stylu Stardew Valley i Farm Manager 2021” – dodaje COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Farming Life – główne cechy:

  • prowadzenie i rozwój farmy;
  • relaksująca rozgrywka;
  • wiele typów roślin i zwierząt hodowlanych;
  • duża swoboda w gospodarowaniu;
  • opieka nad zwierzętami, dbanie o uprawy;
  • rywalizacja o zdobycie tytułu najlepszej farmy w mieście;

Datę premiery na PC (Steam) ustalono na 18 października 2021 r.