Czat inwestorski ze spółką Ultimate Games

Ultimate Games to notowany na głównym rynku  GPW producent i dystrybutor gier  na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej. Firma może pochwalić się m.in. udanym tytułem Ultimate Fishing Simulator, który sprzedał się w nakładzie ponad 210 tys. egzemplarzy w wersji na PC, a sprzedaż płatnych dodatków DLC przekroczyła 270 tys. sztuk.

Ultimate Games w 2020 r. wypracował 16,7 mln zł zysku netto w porównaniu do 4,2 mln zł w 2019 r. Przychody spółki w 2020 r. wyniosły 15,4 mln zł, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu do 2019 r. To najwyższe wyniki w dotychczasowej historii firmy.

Model biznesowy spółki polega na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Firma zapowiadała, że planuje rozwijać kolejne produkcje. Niedługo premiery na Nintendo Switch doczekają się m.in.: Mr Prepper, Drug Dealer Simulator, Car Mechanic Simulator 18 a na wszystkich konsolach: Mr Prepper, UBOAT, czy Builders of Egypt. Firma w 2018 i 2019 r. wypłaciła dywidendę. Znaczącym inwestorem Ultimate Games jest PlayWay.

W czwartek, 29 kwietnia 2021 roku o godz. 10:00 zapraszamy na czat inwestorski z prezesem zarządu Ultimate Games, Mateuszem Zawadzkim. Podczas czatu zostaną omówione plany rozwoju spółki. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania.

Rejestracja na webinar

Czat inwestorski odbędzie się 29 kwietnia 2021 roku o godz. 10:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem