[Informacja prasowa]

W I półroczu 2022 r. na rynku pojawi się Narco Tycoon, unikalna gra pozwalająca na stworzenie narkotykowego imperium. Twórcy tej strategii ekonomicznej obiecują szeroko rozbudowany system produkcji i dystrybucji różnego typu towarów, walkę o dominację na rynku, system badań i rozwoju, a także wiele innych elementów. Jak zapowiada wydawca, gra trafi na PC i Nintendo Switch, ale niewykluczone są też konwersje na inne konsole.

Za projektem stoi niezależne Type The Name Studio z Polski, które tworzą osoby ze sporym doświadczeniem w branży, pracujące wcześniej m.in. w TopWare Interactive, Teyon i Flying Wild Hogs. Wydawcą Narco Tycoon będzie Ultimate Games S.A. Jak podkreślają twórcy, gra jest jeszcze na wczesnym etapie produkcji, a pierwszy trailer ma charakter poglądowy.

Narco Tycoon to strategia ekonomiczna z grafiką 2D i widokiem top-down. Twórcy koncentrują się na rozgrywce dla pojedynczego gracza, która ma być mocno rozbudowana i zróżnicowana. Można będzie od podstaw zaprojektować i zbudować narkotykowe fabryki, dbając o najmniejsze szczegóły procesu produkcji. Rozgrywka obejmie też m.in. zarządzanie członkami organizacji, dbanie o odpowiednią dystrybucję towaru, walkę o dominację na rynku i bezkarność, a także prace badawczo-rozwojowe. Głównym celem będzie przejęcie kontroli nad całym miejskim biznesem narkotykowym.

Damy graczom wiele możliwości i wiele swobody w budowie narkotykowej potęgi. Szykujemy bardzo rozbudowany system produkcji towaru, z pełną dowolnością planowania pomieszczeń, rozstawienia sprzętu, przy czym uzyskanie dobrej jakości produktu będzie wymać dbałości m.in. o odpowiednią temperaturą, jakość powietrza, itd. Podobnie będzie z członkami organizacji – każda postać będzie unikalna, a odpowiedni dobór rodzaju wykonywanej pracy i zadbanie o potrzeby danej postaci również będzie mieć istotne znaczenie. Tak samo np. w walce o dominację na rynku skorzystamy z różnych taktyk – dostępne będą zarówno rozwiązania czysto siłowe, jak i rozwiązania bliższe dyplomacji czy ekonomii” – mówi główny projektant w Type The Name Studio, Marcin Steliga.

Jak zapowiadają twórcy, akcja Narco Tycoon będzie dziać się w dużym amerykańskim mieście oraz na jego przedmieściach. Całość zostanie osadzona w poważnych klimatach, ale z pewną dawką czarnego humoru.

Narco Tycoon to nietypowa strategia, która zaskoczy nie tylko samą tematyką, ale też swoją złożonością i rozbudowaniem. Sama rozgrywka będzie tutaj w pewnym stopniu zbliżona do gier w rodzaju Prison Architect i RimWorld. Jeśli chodzi o nastrój i nawiązania do popkultury, to Narco Tycoon z pewnością przypadnie do gustu np. fanom seriali w stylu Breaking Bad czy Narcos” – dodaje COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Premierę Narco Tycoon na PC (Steam) zaplanowano na I półrocze 2022 r. Tytuł ma trafić także na Nintendo Switch, a wydawca nie wyklucza, że gra pojawi się też na innych konsolach.

Narco Tycoon

Narco Tycoon – główne cechy:

  • tworzenie narkotykowego imperium;
  • rozbudowany system produkcji i dystrybucji towaru;
  • walka o dominację na rynku;
  • badania i rozwój;
  • wiele losowych wydarzeń.