Informacja prasowa

W II kwartale br. na PC i Nintendo Switch wydane zostanie Infernal Radiation, a na platformie Steam już teraz dostępne jest bezpłatne demo. To hardcorowa zręcznościówka, której bohaterem jest egzorcysta zmagający się z opętaniami i demonami. Jak wskazują twórcy, Infernal Radiation wyróżnia się m.in. wysokim poziomem trudności, dynamiczną rozgrywką i walkami z demonicznymi bossami.

Infernal Radiation to projekt polskiego studia Asmodev, które pracuje równocześnie nad grą Priest Simulator. Wydawcami tytułu na PC będą Art Games Studio S.A. i Ultimate Games S.A. Na platformie Steam jest już dostępne bezpłatne demo Infernal Radiation (wcześniej znane jako Priest/Faither).

Jak wskazują twórcy, Infernal Radiation jest unikalnym tytułem osadzonym w klimatach gotyckich i dark fantasy, pełnym elementów horroru oraz czarnego humoru. Gra ma wyróżniać się też niespotykaną oprawą audiowizualną.

W Infernal Radiation gracz wcieli się w egzorcystę, który trafia na Wyspę Halloweenową, gdzie doszło do wybuchu reaktora elektrowni wytwarzającej energię z ognia piekielnego. W efekcie tego nieszczęśliwego incydentu diabelskie promieniowanie skaziło wielu ludzi i doprowadziło do licznych opętań na terenie wyspy.

Kluczowym elementem są podzielone na fazy i wyróżniające się dużą dynamiką walki z demonicznymi bossami. W Infernal Radiation zastosowaliśmy formułę easy to play, hard to master. Zasady rozgrywki są niewiele bardziej skomplikowane od tych znanych z klasycznych gier arcade’owych, ale staraliśmy się wykręcić z nich jak najbardziej epickie doświadczenie” – mówi jeden z twórców nowej gry, który ukrywa się pod pseudonimem Wdw.

Finalna wersja Infernal Radiation zaoferuje m.in. walkę z 20 demonami o unikalnych zdolnościach i charakterze, a także szerokie możliwości rozwoju postaci. Nie zabraknie też eksploracji i poznawania historii wyspy oraz korzystania z usług osób uratowanych przed demonicznymi siłami. Dostępny będzie również tryb lokalnej kooperacji.

Naszą największą inspiracją było Deep Dungeons of Doom, ale wzorowaliśmy się też na grach rytmicznych. Należy uczyć się zachowań przeciwnika i odpowiedniego timingu. W osiągnięciu celu pomoże system rozwoju postaci spotykany w RPG” – tłumaczy Wdw.

W II kw. 2020 r. Infernal Radiation zostanie wydane na PC, by następnie pojawić się na Nintendo Switch. Wydawca nie wyklucza, że gra może trafić później także na inne konsole.

Infernal Radiation – główne cechy:

  • egzorcyzmy, opętania i demony;
  • easy to play, hard to master;
  • 20 demonicznych bossów;
  • wystylizowana oprawa audiowizualna;
  • 9 specjalnych umiejętności;
  • tryb lokalnej kooperacji;
  • uniwersum Asmodev.