Już 10 sierpnia br. na PC w formule wczesnego dostępu (Steam Early Access) zadebiutuje Infernal Radiation, hardcorowa zręcznościówka w klimatach gotyckich i dark fantasy. Głównym bohaterem gry jest egzorcysta walczący z opętaniami i demonami. Nowy tytuł polskiego studia Asmodev łączy w sobie dynamiczną rozgrywkę, walki z demonicznymi bossami oraz wysoki poziom trudności. Infernal Radiation trafi też na Nintendo Switch.

Infernal Radiation to projekt polskiego studia Asmodev, które pracuje też nad grą Priest Simulator. Wydawcami na PC będą Art Games Studio S.A. i Ultimate Games S.A.

Gra studia Asmodev to unikalna produkcja osadzona w klimatach gotyckich i dark fantasy, pełna elementów horroru oraz czarnego humoru. Twórcy postawili też na wyjątkowy styl audiowizualny.

W Infernal Radiaton gracz wciela się w bezkompromisowego egzorcystę. Główny bohater trafia na Wyspę Halloweenową, gdzie doszło do tragedii – wybuchu reaktora elektrowni produkującej energię z piekielnego ognia. Incydent doprowadził do skażenia ludności diabelskim promieniowaniem, które prowadzi do opętań.

Infernal Radiation to arcade w atmosferze makabry. Walki z bossami, których będzie ponad 20, oparliśmy na prymitywnych mechanikach. Obowiązują proste zasady, których trudno jest przestrzegać. Jak w życiu. Ukończenie gry na wszystkich poziomach trudności powinno zapewnić dreszcz perwersyjnej satysfakcji” – mówi jeden z twórców gry, Mim.

Na razie gra będzie dostępna w formule Early Access. Ta faza potrwa ok. 4 miesięcy. Jak tłumaczą twórcy, główne elementy i podstawowy wątek fabularny są już gotowe, ale tytuł doczeka się pewnych poprawek i usprawnień.

W trakcie tych kilku miesięcy w Early Access ekipa Asmodev m.in. poprawi balans rozgrywki, rozbuduje zakończenie, urozmaici dodatkowo design graficzny, przygotuje zestaw osiągnięć, dopracuje udźwiękowienie gry oraz wprowadzi zmiany w interfejsie. Pod koniec 2020 r. gra powinna być już finalnie gotowa” – wyjaśnia COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Gra pojawi się na PC (Steam Early Access) XYZ sierpnia 2020 r. Datę finalnej premiery zaplanowano na listopad/grudzień 2020 r. Tytuł ma zostać wydany również na Nintendo Switch, a wydawcy nie wykluczają też konwersji na inne platformy.

Infernal Radiation – główne cechy:

  • egzorcyzmy, opętania i demony;
  • easy to play, hard to master;
  • 20 demonicznych bossów;
  • wystylizowana oprawa audiowizualna;
  • 9 specjalnych umiejętności;
  • tryb lokalnej kooperacji;
  • uniwersum Asmodev.

Cena gry: $9.99

Infernal Radiation – Steam

Media pack – Tutaj

Podstawowe informacje:

tytuł: Infernal Radiation

gatunek: akcja, zręcznościowe, RPG, niezależne

producent: Asmodev

wydawca: Art Games Studio S.A., Ultimate Games S.A.

język: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski, rosyjski, chiński uproszczony, turecki

data premiery: XYZ.08.2020 r. (PC – Steam Early Access), 2020/2021 (Nintendo Switch)

Minimalne wymagania techniczne:

system operacyjny: Windows 7/8/10

procesor: Intel Core i3 lub równoważny AMD FX

pamięć: 8 GB RAM

karta graficzna: GT 660

DirectX: wersja 9.0c

miejsce na dysku: 3 GB