Spółka Ultimate Games S.A. przekazuje do informacji, że premiera gry Commander ’85 odbędzie się 30 września 2020 roku na platformie Steam oraz Xbox One. 

Commander ’85 to nowy projekt niezależnego polskiego studia The Moonwalls, znanego do tej pory z Bohemian Killing, niekonwencjonalnego thrillera sądowego, który trafił na PC i Nintendo Switch. Wydawcą gry będzie Gaming Factory S.A. oraz Ultimate Games S.A..

Na platformie Steam już teraz jest dostępne darmowe demo gry. Commander ’85: Prologue daje możliwość sprawdzenia tytułu i poznania początkowej części gry.

Studio The Moonwalls pracuje nad grą już od kilku lat. Commander ’85 jest osadzonym w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku thrillerem sci-fi z elementami gry przygodowej, symulacji i survivalu. Główny bohater to mieszkający na przedmieściach Chicago nastolatek. Jego życie zmienia się nieodwracalnie, gdy na urodziny dostaje komputer marki Commander, szczytowe osiągnięcie ludzkiej cywilizacji z systemem prawdziwej sztucznej inteligencji.

Commander ’85 ma wyróżniać się bardzo różnorodną rozgrywką. Możliwe będą m.in. zabawa z psem, granie w gry, hakowanie sieci danych, rysowanie oraz oglądanie kaset wideo. Twórcy zapowiadają, że gracze znajdą w tym tytule także całą masę różnych odniesień i smaczków nawiązujących do lat 80.

W maju br. Commander ’85 sukcesem zakończył zbiórkę na platformie crowdfundingowej Kickstarter na wsparcie projektu. Wcześniej tytuł zdobył kilka wyróżnień branżowych dla gier niezależnych (m.in. w trakcie GameDaily Connect USA 2019, Playtopia 2019 oraz Game Connection America 2020).

Commander 85 – główne cechy:

  • retro thriller sci-fi;
  • przygoda, symulacja i survival;
  • lata 80. XX wieku;
  • zdarzenia losowe i 3 różne zakończenia;
  • liczne nawiązania popkulturowe;
  • wiele dodatkowych gier i programów;
  • klimatyczna ścieżka dźwiękowa.