Ultimate Games, notowany na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wspólnie z działającą w tym samym zakresie firmą – Gaming Factory, podpisali list intencyjny i powołali nową spółką Ultimate VR Sp. z o.o. Jej główną działalnością ma być przystosowanie gier z portfolio obu firm do technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). W nowo utworzonej spółce Ultimate Games i Gaming Factory będą posiadały równe udziały – po 45 proc. Pozostałe 10 proc. udziałów otrzyma zespół.

– Jesteśmy świadkami znacznego pobudzenia rynku wirtualnej rzeczywistości (VR). Technologia ta systematycznie zwiększa swoją dynamikę. Prognozy na przyszły rok oraz kolejne lata są bardzo pozytywne. Mając tę świadomość powołaliśmy nową spółką, w której dedykowany zespół zajmie się przystosowaniem gier z portfolio Gaming Factory i Ultimate Games do technologii VR. Posiadamy projekty o zróżnicowanej tematyce, naszym zdaniem wiele z nich będzie doskonałą propozycją dla odbiorców VR-u. – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory.

– Dzisiejszy gracz jest świadomy jak wiele doświadczeń, emocji i zabawy może przynieść mu korzystanie z VR-u. Naszym zdaniem to dobry czas, żeby otworzyć się na wirtualny rynek i udostępnić kolejne nasze tytuły w nowej odsłonie. – mówi Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

Spółki na bieżąco będą informowały o kolejnych etapach współpracy. Pierwszą grą przeportowną przez nowo utworzony podmiot będzie Fishing Adventure z portfolio Ultimate GamesUltimate Games będzie pełnił także rolę wydawcy dla przeportowanych gier.