Po ponad dwóch miesiącach Ultimate Fishing Simulator VR opuszcza tryb wczesnego dostępu (Steam Early Access). Datę finalnej premiery ustalono na 15 listopada br. Edycja VR jednej z najlepiej ocenianych gier wędkarskich na platformie Steam jest kompatybilna z różnymi systemami wirtualnej rzeczywistości. Ultimate Games S.A. zapowiada także, że gra będzie dostępna w Oculus Store i na systemach VR Arcade.

Ultimate Fishing Simulator VR został stworzony przez polskie studio Bit Golem. Wydawcą gry jest Ultimate Games S.A.

Standardowa wersja symulatora zadebiutowała w trybie z wczesnym dostępem w listopadzie 2017 r., a pełna wersja została wydana 30 sierpnia 2018 r. Obecnie odsetek pozytywnych recenzji graczy wynosi aż 84 proc., co jest jednym z najlepszych wyników wśród wszystkich wydanych na platformie Steam gier wędkarskich.

Edycja VR pojawiła się w ramach Steam Early Access 30 sierpnia 2019 r. Gra oferuje taką samą zawartość jak standardowa edycja. Osoby posiadające już „zwykłą” wersję mogą z kolei dokupić dodatek w proporcjonalnie niższej cenie, który rozszerza grę o obsługę VR.

„Faza Early Access trwała w tym przypadku ponad dwa miesiące i w tym czasie Ultimate Fishing Simulator VR został odpowiednio dopracowany. Rozbudowaliśmy i udoskonaliliśmy sterowanie z wykorzystaniem systemów VR, a za tym idzie oczywiście również poprawa komfortu graczy. Lista nowych rozwiązań obejmuje m.in. wsparcie dla leworęcznych graczy, bardziej komfortowy ruch kamerą podwodną oraz liczne ulepszenia dotyczące wydajności. Równocześnie dziękujemy wszystkim graczom, którzy w tym czasie dzielili się z nami cennymi uwagami, przydatnymi w pracy nad tym, by Ultimate Fishing Simulator jak najlepiej wykorzystywał możliwości systemów VR” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Ultimate Fishing Simulator VR jest kompatybilny z najpopularniejszymi systemami wirtualnej rzeczywistości (HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality, Valve Index i Pimax). Tytuł umożliwia też grę bez gogli VR.