Już 16 września na platformie crowdfundingowej Kickstarter ruszy zbiórka na rozwój gry Deadliest Catch: The Game. Tytuł opiera się na serialu dokumentalnym Discovery Channel, który polscy widzowie znają jako Najniebezpieczniejszy zawód świata. W planach jest też wydanie gry na Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Prace nad grą trwają od połowy 2018 roku. Zbiórka na platformie Kickstarter ma docelowo pozwolić na dalszą rozbudowę tytułu. Podstawowy cel akcji ustalono na 15 tys. dolarów kanadyjskich. Przekroczenie kolejnych progów umożliwi przygotowanie dodatkowych elementów, o które najczęściej apelują fani. Jak wskazuje studio Moonlit, chodzi m.in. o rozbudowany system zarządzania załogą i tryb multiplayer.

Gra powstaje na licencji serialu produkowanego przez Discovery Channel już od 2005 r. Twórcy zaznaczają, że tytuł zaoferuje dokładne odwzorowanie warunków znanych z programu i będzie wyróżniać się szczegółowością oraz przywiązaniem do najmniejszych detali. W Deadliest Catch: The Game gracze znajdą też np. systemy zmiennych warunków pogodowych i realistycznej fizyki wody.